Утринските температури над 20 степени, дневните преку 40

prognoza
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

УХМР информира дека и во следните денови времето ќе биде многу топло. Утринските температури на повеќе места ќе бидат над 20, а дневните наместа ќе достигнуваат и над 40 степени поради што ќе биде активно портокалово ниво на опасност.Според прогнозата, во четврток попладне ќе има услови за изолирана појава на краткотрајна нестабилност, а во понеделник се очекува преодно благо опаѓање на температурата. УВ индексот ќе има многу висока вредност 10.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK