Возило удрило во 75-годишна жена од Прилеп

Приведен крадец во Кичево, вршел тешки кражби во станови и куќи
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВо ОВР Прилеп вчера во 12.00 часот било пријавено дека на ул.„Октомвриска“ во Прилеп, патничко возило „цитроен берлинго“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од Џ.Р.(49) од с.Црнилиште, удрило во Ц.Х.(75) од Прилеп.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила Ц.Х., констатирани во Градската болница Прилеп.

Извршен бил увид од увидна екипа од ОВР Прилеп.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK