Прегазена 65-годишна жена од Скопје

Прегазена-83-годишна-жена-од-Битола-во-неа-удрило-товарно-возило.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера во 14.15 часот во СВР Скопје било пријавено дека на крстосницата од ул.„Методија Андонов Ченто “ и ул.„Маџари“ во Скопје, патничко возило „опел“ со скопски регистарски ознаки, управувано од М.А.(81) од Скопје, удрило во М.У.(65) од Скопје.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила М.У., констатирани во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK