–>

Во Куманово приведени тројца крадци, следува пријава

1692185419_kumanovo.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера во Куманово, полициски службеници од СВР Куманово ги лишиле од слобода 30-годишниот Б.С., 22-годишниот С.Д. и 32-годишниот Д.Д., сите од Куманово, извести МВР.

„Тие се сомничат дека на 04.11.2023 на улица „Маршал Тито“ во Куманово влегле на приватен имот и одзеле повеќе предмети“, соопшти МВР.

Лицата биле приведени во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе следуваат соодветни пријави.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK