–>

Приведен дилер од Гостивар за издржување затворска казна

Приведен крадец во Кичево, вршел тешки кражби во станови и куќи
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKПолициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар, вчера околу 16.00 часот на улица „Живко Брајковски“ во Гостивар, со судска наредба, го привеле 28-годишниот гостиварец А.И., извести МВР.

„Тој се барал за издржување на затворска казна од година и пол за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурзори“. А.И. е спроведен во Казнено-поправната установа Затвор Тетово за издржување на казната“, соопшти МВР.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK