Пушки и рачна бомба од времето на Балканските војни пронајдени во Битолско

puski-prva-svetska-vojna-2.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера во 13.00 часот во СВР Битола било пријавено дека во објектот на новиот објект на Противпожарната единица, лоциран во Старата касарна, биле пронајдени 32 пушки и една рачна бомба со потекло од Балканските војни.

Пиротехничар од Дирекцијата за заштита и спасување Битола безбедно ги подигнал пушките и бомбата за понатамошна постапка.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK