Со вратата од паркираното возило удрил во велосипед: тешко повредена жена од Струга

Автомобил-удрил-во-велосипед-во-Скопје-велосипедистот-тешко-повреден.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера во 10.20 часот во ОВР Струга било пријавено дека на ул.,,Пролетерски Бригади“ во Струга, А.Т.(66) од с.Октиси, струшко, откако го паркирал патничкото возило „мерцедес“ со струшки регистарски ознаки, отворајќи ја предната врата удрил во велосипед управуван од Л.С.(63) од Струга.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила Л.С., констатирани во Специјалната болница „Св.Еразмо“ во Охрид.

Извршен бил увид од увидна екипа од ОВР Струга.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK