Приведено лице барано со централна потерница

PRIVEDEN -LISICI
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Полициски службенициденеска го привеле Н.М.(58) од Скопје, по кого била распишана централна потерница со која се барал по наредба од Основен кривичен суд – Скопје како осудено лице на казна затвор од две години за сторено кривично дело по чл.383 од Кривичниот законик. Т

Тој ќе биде предаден на надлежната казнено – поправна установа, соопшти МВР.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK