Приведен штипјанец поради бегство од штипскиот затвор

PRIVEDEN -LISICI
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Полициски службеници лишиле од слобода штипјанец баран по распишана потерница од затворот во Штип, каде избегал додека издржувал казна затвор.

-Денеска во 00:05 часот на автопат А1, во правец од Неготино кон Градско, во близина на „Црвени брегови“, од страна на полициски службеници од Полициска станица за граничен надзор Михајлово при Регионален центар за гранични работи Југ е лишен од слобода Р.Џ.(26) од Штип, соопштија попладнево од Министерството за внатрешни работи.

Лицето е приведено и спроведено во Казнено-поправната установа Затвор Штип за доиздржување на казната.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK