Приведен скопјанец кој укрaл златно синџирче од жена во Карпош

Голема-полициска-акција-во-Струга.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKПолицијата го приведе Л.А.(31) од Скопје поради тоа што на подрачјето на Карпош, со употреба на физичка сила, од 64- годишна скопјанка одзел златно ланче што го носела на себе.

Од страна на ЕВР Карпош поднесена е кривична пријава поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешка кражба на дрзок начин“, а од страна на судија на претходна постапка одредена му е мерка притвор.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK