Скопјанец барал 300 евра од девојка за да не објави нејзини компромотирачки видеа, полицијата го уапси

pametni-telefoni-mobilni-.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВо скопската населба Ченто приведен е А.О. (23) поради уцена.

Имено, на 25 јуни, 20-годишна девојка пријавила дека А.О. побарал од неа 300 евра за да не објави фотографии и видеа со компромитирачки материјал.

„На 14.06.2024 таа веќе му дала 150 евра, но уценувањето не престанало и таа го пријавила случајот во СВР Скопје. Од страна на полициски службеници и биле дадени крим технички обработени пари и откако А.О. ги земал, бил лишен од слобода“, објави МВР.

Од него е одземен и телефонски апарат со кој го извршил кривичното дело и поднесена е кривична пријава по брза постапка.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK