Уапсени две лица, пронајдена дрога

Фото-Претрес-во-Скопје-пронајдени-дрога-и-пари.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера во 10.50 часот во Штип, полициски службеници од Одделението за недозволена трговија со дрога и оружје при СВР Штип ги лишиле од слобода М.А.(29) од Штип и Ќ.А.(27) од Гевгелија.

При извршен претрес со наредба од Основен суд Штип во домот во Штип каде престојувал М.А. и каде била затекната Ќ.А., биле пронајдени и одземени кафеава прашкаста материја, марихуана, бела грутчеста материја и мобилен телефон.

По целосно документирање на случајот ќе следуваат соодветни поднесоци.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK