Охриѓанец го нападнал неговото семејство, па почнал да крше по дома

siluvanje.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKПолицијата соопшти дека против охриѓанец ќе бидат превземени соодвeтни мерки откако тој го нападнал неговото семејство а потоа почнал да крши по дома.

Имено, во СВР Охрид вчеравечер околу 03 часот, било пријавено дека, М.К. од Охрид бил агресивен кон неговото семејство.

Како што соопшти полицијата тој оштетил и дел од куќниот инвентар.

Надлежните информираат дека против него, ќе биде поднесена соодветна пријава.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK