Крадел во угостителски објект во Охрид: уапсен маж од Австралија

Приведен-криминалец-од-Арачиново-за-издржување-затворска-казна.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKУтрово во 06.35 часот, на кеј „Македонија“ во Охрид, лишен од слобода е К.Р.Х. (34) од Австралија.

Тој се сомничи, дека е сторител на кривично дело „Тешка кражба“ извршена во угостителски објект во Охрид.

Против него ќе биде поднесена соодветна пријава, соопшти полицијата.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK