Мотоциклист тешко повреден откако изгубил контрола и паднал на патот

accident-motorcycle@large-1000x600.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера во 14.29 часот во СВР Скопје било пријавено дека околу 13.00 часот од место викано „Рамно“ до место викано „Биљак“, по шумски земјен пат на подрачјето на с.Мирковци, мотоцикл со скопски регистарски ознаки, управуван од Б.А.(27) од Скопје изгубил контрола и паднал на патот.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил сопатникот В.А. (31) од Скопје, додека мотоциклистот се здобил со телесни повреди, констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK