–>

Малолетни деца нападнати со остар предмет пред училиште во тетовско: случајот го пријавил таткото

Приведен крадец во Кичево, вршел тешки кражби во станови и куќи
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKЧетириесет и едногодишниот тетовец Ѓ.И. вчера во 14 часот и 15 минути во СВР Тетово пријавил дека четири лица во близина на тетовско основно училиште, по завршување на часовите, со остар и метален предмет им се заканувале на неговите две малолетни деца.

Се преземаат мерки за расчистување и документирање на случајот, соопшти полицијата.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK