–>

Тетовец ги изгубил парите, а во полиција лажно пријавил дека бил нападнат и ограбен

1692715234_policija.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKСиноќа во 20 часот и 30 минути во СВР Тетово бил повикан С.К.(21) од Тетово, кој еден час пред тоа пријавил дека на улица „Маршал Тито“ во Тетово околу 13 часот бил физички нападнат од три лица и повреден со остар предмет, при што му биле одземени и пари.

По преземени мерки и активности набргу било утврдено дека тој лажно пријавил, измислувајќи го случајот, откако на друго место ги изгубил парите.

Според полицијата, по целосното документирање на случајот против него ќе следува соодветен поднесок.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK