–>

Семејна драма во тетовско: Мажот ја претепал сопругата а ја оштетил и покуќнината

339608787_204782888971372_1540959866373354657_n.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK







Вчера во 9 часот и 45 минути полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода 62-годишниот М.Ј. од тетовско село.

Tој претходно бил пријавен од неговата 50-годишна сопруга дека физички ја нападнал и ја оштетил покуќнината во нивниот семеен дом.

Тој е задржан во Полициската станица Тетово за расчистување и документирање на случајот и против него ќе следува поднесок.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK