Електричен тротинет удрил во малолетник од Тетово, лицето кое го управувало го напуштило местото

Со-електричен-тротинет-се-забил-во-младо-момче-во-Кисела.png
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера во 17.30 часот СВР Тетово било пријавено дека околу 13.25 часот во кругот на основното училиште „Наим Фрашери“ во Тетово, електричен тротинет удрил во малолетник, по што лицето кое го управувало го напуштил местото, извести МВР.

„Малолетникот се здобил со повреди и бил пренесен во Клиничка болница Тетово за укажување помош“, соопшти МВР.

Увид на местото извршила екипа од СВР Тетово и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK