Семејно насилство во Скопско: татко ги истепал своите две малолетни ќерки

Тетовец-ја-истепал-мајка-си-полицијата-го-расчистува-случајот.png
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера во 14.00 часот во Полициското одделение Петровец, 41-годишна жена од скопско село пријавила дека на 09.06.2024 нејзиниот поранешен сопруг Н.С. физички ги нападнал нивните две малолетни ќерки и притоа употребил и тврд предмет, извести МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK