Деца натепани од врсници на Бит Пазар пред зградата во која живеат

Bit-pazar.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKТриесет и четиригодишната Ч.М.А. од Скопје пријавила дека околу 16.30 часот пред зградата во која живеат на подрачје на Бит Пазар, нејзините малолетни деца биле физички нападнати од двајца малолетници.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, објави МВР во дневниот билтен.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK