Избоден малолетник во Куманово, пренесен е болница

brza-pomosh-5.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKМалолетно момче било избодено синоќа во Куманово.

Од МВР велат дека момчето се здобило со повреди и било пренесено во Ургентниот центар.

Засега е познато дека зад нападот стои едно лице, но од МВР без детали што претходело и дали двајцата се познавале.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, велат од полицијата.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK