31-годишен велешанец тешко повреден: со возилото излетал од патот

1692196338_brza-pomosh.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKУтрово во 06.15 часот во СВР Велес било пријавено дека на автопатот А-1, делница Велес – Скопје, патничко возило „фолксваген голф“ со велешки регистарски ознаки, управувано од П.К (31) од Велес, излетало од коловозот.

Во несреќата, возачот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во болницата во Велес.

За настанот е известен јавен обвинител и по негово овластување, полициски службеници од СВР Велес извршија увид на местото.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK