Товарно возило излета од патот во Тетовско: тешко повреден маж од Србија

kamionska-nesreka-x-epa.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВо СВР Тетово вчера во 18.30 часот било пријавено дека на автопатот Скопје – Тетово, кај мостот на река Вардар во тетовско Желино, товарно возило „волво“ со српски национални ознаки, управувано од Ж.Ј.(65) од Република Србија, излетало од патот.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот, констатирани во Клиничка болница Тетово.

По овластување на јавен обвинител, увид на местото извршила екипа од СВР Тетово.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK