Почина осуденик од Идризово: на Клиника бил донесен со влошено здравје

Трагедија-на-ГАК-Почина-бебе-по-два-месеца-умре-и.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKДенеска во 02.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ во Скопје починал осуденикот И.А.(65) од Тетово.

Тој издржувал казна затвор во Казнено – поправната установа Затвор Идризово, а претходно бил донесен со влошена здравствена состојба.

По насока на Јавен обвинител телото на починатиот било предадено на обдукција.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK