15-годишно девојче исчезна од установа за згрижување деца

Насилство-во-Тетово-маж-ја-нападнал-19-годишната-сопруга-и-се.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера во 16.00 часот во Полициската станица Центар, од Јавна установа за згрижување деца било пријавено дека од установата се оддалечила нивната штитеничка, 15-годишната Ѓ.А., која и претходно повеќе пати се оддалечувала и била враќана назад, извести МВР.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK