Ограбена обложувалница во Бутел

oblozuvalnica.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера вечер во 22.10 часот во СВР Скопје било пријавено дека во спортска обложувалница на подрачјето на општина Бутел, едно лице со закана кон вработена одзело пари од дневниот промет, извести МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK