Опозиција

Единствена Македонија: Пучистичката власт е во очај што започна специјална војна со лажни анкети за референдумот

Единствена Македонија дојде до недоамнешната анкета која ја нарачала владата на Зоран Заев, а која покажува дека 91 отсто од испитаниците се против влез во НАТО, а 80 отсто ќе го бојкотираат референдумот. Резултатите од […]

Опозиција

ВМРО-ДПМНЕ: Шилегов не може да се справи со обични комарци, не пак да изгради некој проект

Скопје, 12 август 2018  Почитувани, Македонија ја има најнеспособната влада, а за жал градот Скопје го доби најнеспособниот градски татко. Денес во главниот град не е главна тема правење на булевари, паркови, водоводи и канализации, […]

Опозиција

ВМРО-ДПМНЕ: Ниту едно алиби соопштение на СДСМ нема да го покријат штетниот договор со Грција

Ниту едно алиби соопштение на СДСМ нема да го покријат или оправдаат капитулантското дело на Зоран Заев изразено преку штетниот договор со Грција. ВМРО-ДПМНЕ единствено одговара пред граѓаните на Република Македонија и се води согласно […]

Опозиција

ВМРО-ДПМНЕ: Македонија не може да добие позитивен извештај за борбата со корупцијата од ГРЕКО

Македонија никогаш во својата историја откако е член на групата на држави во борба против корупцијата при Советот на Европа не добила негативен извештај од ГРЕКО. Очигледно е дека Зоран Заев и СДСМ стојат зад […]

Вести

Единствена Македонија: Некој од македонскиот државен врв го посакуваше убиството на бранителите кај Карпалак

Случајот Карпалак не смее да се заборави, бидејќи има докази дека можело да се спречи загинувањето на бранителите доколку некој не пропуштил да преземе одредени дејствија, што бил должен да ги преземе во интерес на […]

Опозиција

Единствена Македонија: Нарачаните лажни анкети на Кржаловски од МЦМС и Кировски од Телма нема да ги спасат нивните ментори

Нарачаните лажни анкети кои речиси секој месец ги објавува Александара Кржаловски од Меѓународниот центар за меѓународна соработка а ги промовира главниот уредник Атанас Кировски од владината телевизија Телма, само го докажува огромниот страв на странскиот […]

Опозиција

Левица поднесе иницијатива за оценување на уставноста на одлуката за референдумот

– Политичката партија Левица денеска поднесе иницијатива за оценување на уставноста и законитоста на одлуката за распишување на референдум донесена од страна на Собранието на Република Македонија. Одлуката, според паријата, по неколку точки не е […]

Македонија

ЛЕВИЦА ПОДНЕСУВА ИНИЦИЈАТИВА ПРЕД УСТАВНИОТ СУД ЗА ПОНИШТУВАЊЕ НА СОБРАНИСКАТА ОДЛУКА ЗА РЕФЕРЕНДУМОТ

Политичката партија Левица, утре (среда – 8 август 2018 година), со почеток во 11:00 часот ќе одржи прес-конференција пред седиштето на Уставниот суд на РМ во Скопје, на која ќе ги објасни причините за поднесување […]

Опозиција

ВМРО-ДПМНЕ: Владеењето на СДСМ е класичен пример за несовесно работење

Владеењето на СДСМ е класичен пример за несовесно, расипничко и криминално работење на една влада. Навиките и модусот операнди кој Заев го имаше додека беше градоначалник на општина Струмица го пренесе на Илинденска бб, каде […]

Опозиција

ВМРО-ДПМНЕ: МВР три дена молчи и не одговара што бара нивно службено возило во кампот Евридики

МВР три дена молчи и не одговара што бара нивно службено возило во кампот Евридики во соседна Грција? Кој издал налог и што барал полициски службеник со службен џип во кампот? Кого превезувал во џипот, […]