Опозиција

Николоски од Валандово: Се обврзуваме на директен удар на “зелената мафија” што е во директна координација со семејството на Заев и ви го цица трудот, семејство кое е во заминување и кое ќе одговара по 15-ти јули

  Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на ИЕ 4, Александар Николоски ги повика жителите на Валандово да се обединат и масовно, референдумски да излезат на 15-ти јули и заеднички сите да кажат стоп за Зоран […]

Опозиција

Јанушев: СДСМ не направи ништо во ниту една област, ниту инфраструктура, ниту здравство

  Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, носител на листата на кандидати за пратеници во ИЕ 3 на гостувањето на емисијата Топ тема на телевизија Телма се осврна на програмата Проект Обнова. Јанушев информираше дека […]

Мицкоски и Николоски на средби со граѓаните од Демир Капија - МИА
Опозиција

Мицкоски од Богданци: Веќе 18 години СДСМ нема победено на парламентарни избори така ќе биде и на овие

Богданци, 8 јули 2020 () – Ова се избори во кои криминалот и корупцијата ќе се спротистават на законите. Одлучуваме каква ќе биде нашата Македонија за година дена. Убеден сум во оној пиреј кој што […]

Николоски со порака до младите: На 15 јули да излезете масовно, да одберете Обнова и да ја градите својата иднина тука - МИА
Опозиција

Николоски: На 15 јули заедно со граѓаните ќе ги донесеме промените и ќе ставиме крај на бандитите на власта

  Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски и носител на листа во изборна единица 4, денеска пред граѓаните на општина Богданци Заеднички да ги направиме промените и да ставиме крај на Заев и криминалната банда, обновата […]

Мицкоски: Граѓаните на Иловица и Штука ќе одлучуваат за рудниците - МИА
Опозиција

Мицкоски од Дојран: По 15 јули доаѓа правдата, сите кои се огрешиле пред законот ќе одговараат 

Дојран, 8 јули 2020 () – Ова не се обични избори, тие се различни по неколку основи и различни се по тоа што се случуваат можеби во услови кога владее оваа пандемија предизвикана од Ковид-19 […]

Опозиција

Мисајловски: Се обврзуваме на поголеми пензии по победата на 15 јули

Владо Мисајловски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ и носител на изборната единица 2 денеска ја посети општина Шуто Оризари каде што оствари средби со  пензионерите и граѓаните на Шуто Оризари. Денеска сум повторно во Шуто Оризари каде […]

ВМРО-ДПМНЕ: На денот од смртта на Гоце Делчев, Заев и СДСМ го негираат неговиот македонски идентитет - МИА
Опозиција

Парите наместо кај граѓаните завршија кај Заев, преку рекет и пазарење со правдата

Парите наместо кај граѓаните завршуваа кај Зоран Заев. Изрекетираните милиони со кои се трампала правдата завршуваа во куфери, за кои постои сведоштво дека крајна дестинација имале кај Заеви. Наместо развој на економијата имаше метастазирање на […]

Опозиција

Слободан Ивановски: Македонија е заробена држава со хибриден правен и политички режим

Македонија е заробена држава со хибриден правен и политички режим. Државата е правно несигурна внатрешно разјадена од системски вкоренетата корупција и криминал. Политички институции и државните институции се во заложништво на власта. Потребна е промена […]

Мицкоски: По победата ќе треба да ги засукаме ракавите да ја обновиме Македонија - МИА
Опозиција

Мицкоски од Гевгелија: Дојде време да ги поразиме СДСМ

Гевгелија, 8 јули 2020 () – Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денешниот престој во југоисточниот регион го почна од Гевгелија со посета на фабриката за производство на ПВЦ цевки „Конти Хидропласт“ која е извозно ориентирана […]

Дафина Стојаноска: На 15 јули е изборот помеѓу еснафот и криминалот, помеѓу чесноста и свитканата кичма - МИА
Опозиција

Дафина Стојаноска: На 15 јули е изборот помеѓу еснафот и криминалот, помеѓу чесноста и свитканата кичма

Гостивар, 8 јули 2020 () – Носителот на изборната единица 6 од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата За обнова на Македонија Дафина Стојаноска, и неколкумина кандидати за пратеници во рамки на предизборната кампања имаа средба со сопственикот […]