Промо

По само еден месец работа, Мтел го одбележа својот 500 корисник

Новиот македонски телекомуникациски оператор, Мтел, членка на Телеком Србија групацијата деновиве го одбележа својот 500 претплатник на mSAT TV сателитската телевизија. Јубилејниот корисник е семејство од Чучер Сандево, Скопје кое покрај тоа што станаа корисници […]

Бизнис и економија

Завршија еколошките акции на „Засади желба“

Скопје, 17 декември 2021 – Денес пензиските друштва го засадија четвртиот и последен „Пензиски парк“ во рамки на кампањата „Засади желба, за поубава иднина“ насочена кон информирање и едукација на населението за вториот и третиот […]

Бизнис и економија

Рош Македонија и Фармацевтски факултет потпишаа Меморандум за соработка

(Скопје, 16.12.2021) – Со потпишување на Меморандумот за соработка меѓу Рош Македонија и Центарот за кариера на Фармацевтскиот факултет Скопје, при УКИМ се официјализира соработка меѓу глобалната иновативна здравствена компанија и високообразовната институција. Соработката ќе […]

Промо

А1 Македонија го лансира A1 Net Protect за заштита од интернет закани и безбедно сурфање преку мобилен телефон

– А1 Македонија најавува воведување на услугата А1 Net Protect наменета за сите А1 корисници на мобилната телефонија кои сакаат дополнителна заштита додека сурфаат на мобилен интернет. A1 Net Protect е услуга која го штити […]

Бизнис и економија

Во погоните на „Брако“ произведено ново иновативно возило од брендот „Green Machines“

Произведено комплетно во погоните на „Брако“ во Велес од инженерските тимови на компанијата, неделава пред светот беше презентирано најновото возило од брендот „Green Machines“. Новиот GM400ze е целосно електрично возило со револуционерни функционалности кои што […]

Промо

Eucerin DermatoCLEAN – Нега која овозможува кожата да дише

Тешко дека може да се најде друг начин што ни дава чувство на свежина и опуштеност, како што е длабокото вдишување на чист воздух.  Колку подлабоко вдишуваме, толку повеќе кислород внесуваме во нашите клетки и […]

Бизнис и економија

Официјално претставен новиот Štip City Mall

Скопје, 15 Декември 2021 – На атрактивна локација на самиот влез на градот Штип, привршува изградбата на најголемиот регионален трговски центар во Источна Македонија – Štip City Mall. Пред точно една година инвеститорот компанијата ДИК […]

Промо

Гранд кафе и оваа година е најпрепознатливиот бренд на кафе во Македонија

Домашните потрошувачи одбираат брендови на кои им веруваат – тоа беше заклучокот од годишното истражување на агенцијата Инсајдер ИД, според кое Гранд кафе е најпознатиот бренд во категоријата Кафе во Македонија. Во истражувањето се наведува […]

Издвојуваме

Како разумно да менаџирате со средствата со кои располагате?

Во Новата година обично влегуваме со свежи планови и цели кои сакаме да ги постигнеме во следните 12 месеци. Меѓу најважните, особено денес секако се финансиските одлуки – како да се одржи или зголеми домашниот […]

Бизнис и економија

Avant Car Macedonia – електрична мобилност по светски стандарди за прв пат во Македонија

Под слоганот “Мобилност по Ваша мерка“ компанијата Avant Car Macedonia полека но сигурно воведува нови стандарди во полето на мобилноста, по примерот на развиените европски земји. Avant Car Macedonia е франшиза на Avant Car, компанија […]