Балкан

Најголемата јахта со едра на светот закотвена во Албанија

– Најголемата јахта со едра на светот „А“ (S/Y A – Sailing Yacht A) на рускиот милијардер Андреј Мељниченко е закотвена во најјужното албанско пристаниште Саранда. Тоа го соопшти преку Инстаграм албанскиот премиер Еди Рама. […]

Бизнис и економија

„Планината“ во Лос Анџелес понудена на продажба за милијарда долари

– Имот наречен Планината, на височинка над Беверли Хилс во Лос Анџелес, е понуден на продажба за милијарда долари – највисоката цена постигната за еден имот во историјата на калифорниската метропола. Се работи за едно […]

Вести

Портрет на Путин во зградата на Конгресот во Колорадо

– Непознато лице одлучило да постави портрет на рускиот претседател Владимир Путин во зградата на Конгресот во Колорадо, каде требало да стои сликата на 45. претседател на САД, Доналд Трамп, пишува „Хафингтон пост“. Според порталот, […]

Интересно со Опсервер

Пирс Броснан подготвува изложба

Малибу, 28 јули 2018  – Пирс Броснан откри дека планира негова изложба да биде отворена подоцна оваа година. Шеесет и пет годишниот актер почнал да слика и смета дека вреди да имаш такво хоби. Сега […]

Интересно со Опсервер

Ник Џонас и Пријанка Чопра се вериле на нејзиниот 36-ти роденден

Лос Анџелес, 28 јули 2018  – Пријанка Чопра и Ник Џонас се вериле пред една недела, тврди „Пипл“. Дваесет и пет годишниот пејач и предложил брак за време на нејзиниот роденден. Кога тоа се случило, […]

Интересно со Опсервер

Тина Тарнер ја расфрли пепелта на својот син во Океанот: Мојот најтежок момент како мајка

Лос Анџелес, 28 јули 2018  – Тина Тарнер ја расфрли пепелта на нејзиниот син Крег Рејмонд Тарнер во Океанот. Тој изврши самоубиство дома во неговата куќа пред помалку од еден месец. Тарнер вчера објави фотографија […]

Бизнис и економија

Производителот на „нутела“ бара дегустатори

– Италијанскиот производител на кондиторски производи „Фереро“ објави оглас во кој бара дегустатори кои ќе ги тестираат чоколадата, какаото, лешниците и останатите суровини што се користат за производство на слатки. Компанијата на заинтересираните им нуди […]

Вести

Програма за препознавање на лицето помеша 28 конгресмени со лица од потерници

– Програма за препознавање на лицето која ја продава компанијата „Амазон“ погрешно идентификувала 28 членови на американскиот Конгрес како лица по кои полицијата има распишано потерници. Ова е утврдено при проверка извршена од страна на […]