Интересно

Ријана, Мадона и Тејлор Свифт на листата најбогати самостојни претприемачи во САД

– Американските поп-ѕвезди Мадона, Ријана и Тејлор Свифт од неодамна се наоѓаат на листата најбогати самостојни претприемачи во САД, според списанието „Форбс“. Имено, Ријана на пр., се наоѓа на 33. место, со вкупно богатство од 600 милиони […]

Интересно

Се ожени Џон Сена

– Американската ѕвезда од акционите филмови и од кечерскиот театар, Џон Сена се ожени со својата 13 години помлада избраничка Шеј Шаријацадех. Глумецот се венчал со девојката во петокот, според венчалниот документ што го објавија […]

Интересно

Лудус – добитник на наградата за најдобро шоу на Љубљанската модна недела

– Македонската модна етикета Лудус се закити со наградата .„WOW Show“ на Љубљанската модна недела минатиот викенд. Љубљанската модна недела се оддржа овој пат во посебни услови диктирани од пандемијата, а 10-те дена беа полни со […]

Интересно

Бела Хадид во тивка врска со внукот на Џек Николсон

Супермоделот Бела Хадид е навидум сингл откако ја прекина врската со 30-годишниот Викенд во 2019 година. Но, извор за „Пејџ сикс“ во вторникот изјави дека 24-годишната манекенка „тивко се дружи“ со внукот на холивудската икона […]

Интересно

Прогласена најдобрата фотографија од дивината за годинава

– Британскиот природонаучен музеј годинава му ја додели првата награда за фотографија од дивиот свет, на рускиот фотограф Сергеј Горшков. Ова, според многумина, е еден од најпрестижните натпревари за фотографија посветени на животинскиот свет. Војвотката од Кембриџ, […]

Интересно

Натали Портман не им дава на децата да гледаат „Војна на ѕвездите“

– Израелско-американската глумица и оскаровка Натали Портман сѐ уште не им дава на своите деца да ги гледаат филмовите „Војна на ѕвездите“, каде што таа глуми. Причината е што таа сака децата да ја помнат „како […]

Интересно

Десетте најскапи филмови на Нетфликс

– Нетфликс и нему сличните филмски платформи се сѐ побарани на светскиот пазар, па за да го одржат своето реноме, тие понекогаш трошат 10-ци, 100-ци милиони за проект. Интернет-страницата „Скрин рент“ ја состави топ 10 […]

Интересно

Мачу Пикчу отворен за само еден турист од Јапонија

– Перу го отвори Мачу Пикчу само за еден јапонски турист, кој чекаше скоро седум месеци за да влезе во архитектонскиот древен комплекс на Инките. Туристот е „заглавен“ во јужноамериканската земја поради пандемијата на коронавирус. […]