Политичарот Ричард Брутон е новиот „секс симбол“ на Ирска - МИА
Интересно

Политичарот Ричард Брутон е новиот „секс симбол“ на Ирска

Даблин, 31 јули 2020 () – Ричард Брутон (67), член на Собранието на Република Ирска и поранешен министер, стана национален секс-симбол, откако во новото видео во кое ги промовира предностите на одморот во неговата изборна […]

Ретка црвена панда се роди во Зоолошката градина во Берлин - МИА
Интересно

Ретка црвена панда се роди во Зоолошката градина во Берлин

Берлин, 31 јули 2020 () – Во зоолошка градина во Берлин се роди ретка црвена панда, само неколку месеци откако нејзините родители пристигнале од Индија, соопштија вчера оттаму. Младенчето е пронајдено на 6 јуни до […]

Интересно

Близначки кои сакаат да забременат истовремено, и тоа од исто момче

Сиднеј, 30 јули 2020 () – Сестрите Ана и Луси Десинк некогаш беа прогласени за „најидентични близначки“ на светот. Тие, како познати ТВ лица, во новото интервју за една австралиска телевизија, открија дека сакаат да […]

Меккензи Скот донира 1,7 милијарди долари во хуманитарни цели - МИА
Интересно

Меккензи Скот донира 1,7 милијарди долари во хуманитарни цели

Лос Анџелес, 30 јули 2020 () – Меккензи Скот, поранешната сопруга на милијардерот Џеф Безос, ќе донира 1,7 милијарди долари во хуманитарни цели. Парите одат на сметка на организации што се борат за расна еднаквост, […]

Дендиас откри зошто на средбата со шпанската министерка носеше маска од Панатинаикос - МИА
Интересно

Дендиас откри зошто на средбата со шпанската министерка носеше маска од Панатинаикос

Атина, 29 јули 2020 () – Министерката и нејзиното семејство имаат конкретна наклонетост кон тим чии навивачи се поврзани со Панатинаикос, рече министерот за надворешни работи на Грција Никос Дендиас во интервјуто за државната телевизија […]

Автопортрет на Рембрант продаден за 16 милиони евра - МИА
Интересно

Автопортрет на Рембрант продаден за 16 милиони евра

Лондон, 29 јули 2020 () – „Автопортретот со црна капа“ на холандскиот сликар Рембрант ван Ријн, од 1632 година, е продаден за 14,5 милиони фунти (речиси 16 милиони евра) на интернет наддавање на аукциската куќа […]

Интересно

Дендиас со маска од ФК Панатинаикос ја пречека шефицата на шпанската дипломатија

Атина, 28 јули 2020 () – Со маска од фудбалскиот клуб Панатинаикос, министерот за надворешни работи на Грција Никос Дендиас ја пречека во грчкото МНР неговата колешка од Шпанија, Аранча Гонзалес Лаја, јави дописничката на […]

Среќата е достижна со внатрешна самоконтрола - МИА
Интересно

Среќата е достижна со внатрешна самоконтрола

Цирих, 28 јули 2020 () – За да постигнете среќа, треба да научите да сосредоточите на долгорочните цели, повремено да „губите контрола“ и да си дозволите да се посветите на ситниците кои Ве прават задоволни. Ова […]