(Видео) Првите снимки од сообраќајката кај Лазаревац: Шестмина превезени во Ургентен центар

гг-1.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKНа територијата на општина Лазаревац, околу 6 часот и 30 минути утринава, на патот Аранѓеловац се случи сообраќајна несреќа кога автобус со кој управувал „Ласта“ излетал од патот. Во незгодата шест лица биле прегледани и со возило на Итна медицинска помош се пренесени во центарот Угрентни.

На социјалните мрежи се појави првото видео од местото на настанот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 192.RS (@192_rs)

Според информациите на Танјуг, бројот на повредени е осум, од кои шест лица се тешко повредени и пренесени во Ургентниот центар во Белград, а две лица се здобиле со полесни повреди.

На делницата каде што се случила несреќата нема застој во сообраќајот.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK