Три земјотреси во Бор, се затресе во источна Србија

zemjotres2.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKТри земјотреси денеска го погодија Бор во интервал од час и половина.

Земјотресите, како што е објавено на веб-страницата на Републичкиот сеизмолошки завод на Србија, се случиле пред пладне.

Едниот бил со јачина од 2 степени според Рихтеровата скала, додека другите два биле со јачина од 1,7 степени според Рихтеровата скала.

Епицентрите на земјотресите биле на длабочина од еден километар.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK