(Видео) Лудило на „Стемфорд Бриџ“, Палмер до хет-трик и победа на Челси во 100. и 101. минута – Ливерпул повторно е лидер

Фудбалерите на Челзи го прекинаа седум годишниот поста против Манчестер јунајтед. Во спектакуларен меч, еден од најдобрите оваа сезона во Премиер лигата, Челси славеа со 4:3. Головите за победа ги постигна најдобриот играч на „сините“, Кол Палмер во 100. и 101. минута. Челзи дојде до предност од два гола во воведните 20 минути и се чинеше дека ќе запише рутинска …

Continue Reading

Мицкоски: Ковачевски и’ ја подари државата на ДУИ

Нашата цел е да ја вратиме Македонија во рацете на народот! И да ја одземеме од рацете на 100-тина функционери од ДУИ и нивните измеќари од СДСМ. Проблемот на Ковачевски, е што државата му ја подари на Али Ахмети и тоа на тацна. 20 години нема ниту еден човек кој од ДУИ одговарал. А, денес државата е во нивни раце, …

Continue Reading

Мицкоски: Изворот на негативната кампања на власта е мешетар од Израел, фалсификува документи, ми понуди и мене, а сега работи за СДС

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во својот говор на митингот пред Владата истакна дека додека ВМРО-ДПМНЕ е фокусирана на понуда и план за граѓаните,  а СДСМ е фокусирана на негативна кампања, изворот на таквата кампања е „мешетар од Израел кој фалсификува документи и дека таква понуда дал и кај него, но бил избркан и му било кажано дека ќе одговара“. …

Continue Reading

Мицкоски: Пендаровски јавно да каже дали нема да го бојкотира вториот круг, откако ќе изгуби во првиот

Стево Пендаровски освен тоа што цел мандат го помина како аналитичар без свое јас, а не претседател и личност со интегритет, ќе загуби катастрофално. Толку силно што во вториот круг нема да му се оди на избори. Овој Стево кој што ја прифати улогата на губитник, во неговото опкружување најмногу се плашеле од тоа како ќе го смират после првиот …

Continue Reading

Гордоста не се купува или подарува, туку се заслужува, порача Силјановска на првиот митинг на ВМРО-ДПМНЕ

Пред Владата се оддржа првиот митинг во организација на ВМРО ДПМНЕ со кој се одбележа почетокот на кампањата за претседател на Македонија на кандидатката Гордана Силјановска Давкова. Во својот говор Професорката Силјановска Давкова порача: „Гордоста не се купува или подарува. Гордоста се заслужува. Ова е годината кога одбележуваме 80 години од македонската државност, 80 години од АСНОМ. Партизаните, беа инспирирани …

Continue Reading
Откако извиси за Кепа, Баерн тргна по голманот на Севилја

Шпанецот го напушта Баерн по 35 минути во Бундеслигата?!

Брајан Сарагоса пристигна на голема, а на мала врата ќе си замине од Баерн Минхен барем привремено. Шпанецот пристигна од Гранада во зима, иако првичниот договор беше да се пресели на лето, но Баерн доплати за позајмица од јануари до јуни. Сепак, тој не се вклопи, не го знае германскиот јазик и Томас Тухел целосно го отстрани. Нештата да бидат …

Continue Reading

Унгарија нема да ја укине забраната за увоз на жито од Украина

Унгарија ќе ја задржи на сила забраната за увоз на жито од Украина, и покрај притисокот од ЕУ, изјави унгарскиот министер за надворешни работи Петер Сијарто. Тој пред унгарските новинари во Брисел изјави дека укинувањето на забраната ќе значи колапс на земјоделците во Унгарија. „Што се однесува до забраната за увоз на земјоделски производи од Украина, ние ќе ја задржиме. …

Continue Reading

Објавена фотографија од белата „Фиат панда“ со која двајцата осомничени за убиството на Данка го прегазиле девојчето

Срѓан Јанковиќ и Дејан Драгијевиќ денеска се уапсени под сомнение дека ја убиле Данка Илиќ (2) во Бањско поле. Девојчето, според сомневањата ја удриле со бел автомобил „фиат панда“, а сега се појави и фотографија од тоа возило од камера за видео надзор. Како што може да се види на фотографијата, таа е направена на 26 март, денот кога исчезна …

Continue Reading

САД го испратија досега најсилното предупредување до Израел

Соединетите Држави го упатија својот најостро јавно предупредување до Израел од почетокот на војната со Хамас, укажувајќи дека американската политика кон Газа ќе биде одредена од тоа дали Израел ќе преземе чекори за да се осигура безбедноста на палестинските цивили и хуманитарните работници. Американскиот претседател Џо Бајден му рекол на израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху дека Израел мора да преземе итни …

Continue Reading