Том Круз се раздели од девојката само неколку дена откога ги запозна нејзините деца

Актерот Том Круз се раздели  од девојката, Елсина Кајрова, само неколку дена откако ги запознал нејзините деца, објави британски „Дејли мејл“. Ѕвездата од „Топ Ган“ (61) и Елсина (36) првпат беа забележани во декември за време на забавата во „Мејфеир“, каде што биле видени како се забавуваат. Сега медиумите јавуваат  дека тие се разделиле, само неколку дена откако тој ги …

Continue Reading

(Видео) Галено со евро-гол му пресуди на Арсенал, Лева и Осимен за реми во Неапол

Првиот дел од осминафиналната фаза во Лигата на шампионите заврши вечерва со натпреварите во Порто и Неапол. Порто стекна минимална предност пред реваншот протв Арсенал, додека првиот натпревар меѓу Наполи и Барселона заврши без победник. На „Драгао“ во Порто, домашниот тим и Арсенал одиграа динамичен натпревар. Порто без респект му се спротивстави на Арсенал, и за таквата определба беше награден …

Continue Reading

(Видео) Ливерпул за полувреме го прегази Лутон

Фудбалерите на Ливерпул го совладаа Лутон со 4:1 (0:1) во натпреварот од 26. коло на Премиер лигата и останаа на врвот на табелата пред преостанатите натпревари од оваа рунда. Тимот на Јирген Клоп повторно има четири бода повеќе од Манчестер сити. „Црвените“ порано го одиграа натпреварот од ова коло поради финалето на Лига купот што ги очекува в недела против …

Continue Reading

(Видео) Ковачевски од Бутел: Веќе од наредниот месец минималната плата ќе биде над 22.500 денари

Вашето масовно присуство вечерва покажува дека СДСМ е подготвен и оди на двојна победа и на претседателските и на парламентарните избори, затоа што СДСМ има економски политички и државнички резултат зад себе, рече претседателот на СДСМ, Димитар Ковачевски вечерва на отворањето на промотивниот штаб на партијата во Бутел. „Со СДСМ граѓаните имаат поголеми плати, пензии, имаат слободна и демократска држава, …

Continue Reading

Иран ѝ испорачал на Русија околу 400 балистички ракети

Иран ѝ испорачал на Русија голем број балистички ракети, јавија  британските медиуми, повикувајќи се на неименувани извори. Тројца ирански извори изјавија дека Иран и испратил на Русија околу 400 балистички ракети со краток дострел, како што е „Золфагар“, ракета што може да погоди цели на одалеченост од 300 до 700 километри. Испораките почнале на почетокот на јануари, по состаноците од …

Continue Reading

Енди Мареј: Овој спорт повеќе не е за мене

Енди Мареј загуби уште еден меч од почетокот на годината. Вовторото коло на АТП турнирот во Доха, Мареј доживеа пораз од 18-годишниот Јакуб Менсик. Чешката сензација славеше триумф против искусниот Британец во три сета, во три тај-брејка: 7:6, 6:7, 7:6. Мечот траеше дури три часа и 26 минути, а новиот пораз на Мареј многумина го сметаат за почеток на крајот …

Continue Reading

Во време на ДПМНЕ просечната плата изнесуваше само 360 евра, со СДСМ е 270 евра повеќе, рече Ковачевски

Вашето масовно присуство вечерва покажува дека СДСМ е подготвен и оди на двојна победа и на претседателските и на парламентарните избори, затоа што СДСМ има економски политички и државнички резултат зад себе, рече претседателот на СДСМ, Димитар Ковачевски вечерва на отворањето на промотивниот штаб на партијата во Бутел. -Со СДСМ граѓаните имаат поголеми плати, пензии, имаат слободна и демократска држава, …

Continue Reading

Пендаровски ќе биде претседателскиот кандидат на СДСМ, партиските тела ќе го гласаат на трети март

Актуелниот претседател Стево Пендаровски влегува во претседателска трка, извори од СДСМ потврдија за Макфакс. Оваа одлука на трети март ќе се најде пред членовите на Извршниот и Централниот одбор на партијата. ВМРО-ДПМНЕ пак објави дека на јавниот повик за избор на кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за претстојните претседателски избори пријавена е професорката Гордана Силјановска Давкова која поднела план, програма за работа …

Continue Reading

Трите најголеми кинески банки престанаа да примаат уплати од Русија

Три од четирите најголеми кинески банки, Индустриската и Комерцијалната банка на Кина (ICBC), China Construction Bank (CCB) и Bank of China, престанаа да примаат уплати од санкционираните руски кредитни институции на почетокот на годината. Оваа одлука е донесена поради зголемената контрола на американските власти по воведувањето на 12. пакет санкции против Русија, пишува „Москва тајмс“. Кинеските банки почнаа да ги …

Continue Reading