Енди Мареј: Овој спорт повеќе не е за мене

Енди-Мареј-Овој-спорт-повеќе-не-е-за-мене.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKЕнди Мареј загуби уште еден меч од почетокот на годината. Вовторото коло на АТП турнирот во Доха, Мареј доживеа пораз од 18-годишниот Јакуб Менсик.

Чешката сензација славеше триумф против искусниот Британец во три сета, во три тај-брејка: 7:6, 6:7, 7:6.

Мечот траеше дури три часа и 26 минути, а новиот пораз на Мареј многумина го сметаат за почеток на крајот на неговата кариера.

Се чини дека тоа го навести и Британецот кој во еден момент извика.

„Овој спорт повеќе не е за мене!“

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK