May 13, 2023

Бразилски Атлетико Параненсе отпушти двајца фудбалери поради местење натпревари

Ланскиот финалист во Копа Либертадорес, бразилскиот фудбалски клуб Атлетико Параненсе, отпушти двајца свои играчи поради вмешаност во обложувачки скандал. Причина

Прочитај повеќе »