Загина сопатник на мотоцикл, возачот потешко повреден во сообраќајната несреќа на патот Струмица-Радовиш

mvr_324242
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Загина сопатник на мотоцикл, а возачот е потешко е повреден и е пренесен во струмичката болница во тешката сообраќајната несреќа на патот Струмица-Радовиш, на влезот во селото Владевци, на крстосницата за селото Сушево.

Според информацијата од портпаролката на СВР Струмица, Александра Трајанова, несреќата се случила во 18:40 часот, а во неа учествувале мотоцикл и автомобил.  Увидот на полицијата и јавен обвинител се уште трае, а патниот правец се уште е затворен за сообраќај во двата правци.р

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK