Викендов стартува финалната серија меѓу МЗТ Скопје Аеродром и Пелистер за кошаркарската титула

Финалната серија за титулата во македонската кошаркарска Суперлига меѓу актуелниот шампион МЗТ Скопје и битолски Пелистер ќе стартува в недела и ќе се игра според новиот систем „2-2-1“. Финалната серија се игра до три победи, а првиот натпревар е на програмата на теренот на МЗТ Скопје Аеродром со почеток во 18 часот. Вториот натпревар, исто така, ќе се игра во …

Continue Reading