Јувентус нема да го продолжи договорот со Ди Марија, променета стратегијата на клубот

Анхел Ди Марија ќе го напушти Јувентус. Договорот на аргентинскиот играч за врска со клубот е со важност до крајот на тековната сезона. Страните преговараа за продолжување на договорот. Сепак, според „Goal“, трансфер стратегијата на „Старата дама“ е променета. Јувентус одлучи да одбие да ја продолжи соработката со Анхел. Триесет и петгодишниот Ди Марија му се приклучи на Јуве летото …

Continue Reading

Маркињос го продолжи договорот со ПСЖ

Капитенот на ПСЖ, Бразилецот Маркињос, потпиша нов долгорочен договор и ќе остане во редовите на францускиот првак до 2028 година, соопшти денеска клубот од Париз. „Одушевен сум што го продолжив договорот, но и многу горд. Ова е посебен момент за мене. Уверен сум дека ќе продолжиме да постигнуваме големи работи заедно во годините кои доаѓаат“, изјави 29-годишниот бразилски дефанзивец за …

Continue Reading