Чави за враќањето на Нејмар во Барселона: Ништо не зависи од мене

Тренерот на Барселона, Чави се произнесе за можното враќање на напаѓачот на ПСЖ, Нејмар во тимот. -Овде ништо не зависи од мене. Минатата година веќе спомнав име на играч од друг клуб и тие се налутија. Да видиме што ќе се случи пред да се затвори преодниот рок, изјави Чави за „Marca“. Нејмар во 2017 година се пресели од Барселона …

Continue Reading