Изразот „Те сакам“ го подобрува вашето здравје и благосостојба - МИА
Интересно

Мажи кои речиси никогаш не ѝ здодеваат на жената

Скопје, 9 јули 2020 () – Навиката, рутината, монотонијата… честопати доведуваат до состојба кога партнерите губат интерес еден за друг. Но, некои мажи, на пример знаат да ги избегнат тие замки и повторно да бидат […]

Три пати повеќе пријавени болни и изнемоштени лица за гласање во кочанскиот регион - МИА
Општини

Три пати повеќе пријавени болни и изнемоштени лица за гласање во кочанскиот регион

Кочани, 9 јули 2020 () – Вкупно 345 болни и изнемоштени лица од општините Кочани, Виница, Чешиново-Облешево и Зрновци, како и петмина жители на Кочани кои се во самоизолација поради Ковид-19, ќе гласаат во домашни […]

Приведен секретарот на бугарскиот претседател - МИА
Балкан

Приведен секретарот на бугарскиот претседател

Софија, 9 јули 2020 () – Пламен Узунов, секретар за правни и антикорупциски прашања на бугарскиот претседател Румен Радев, денеска е приведен во рамките на истрагата за тргување со влијание. Претходно, обвинители, претставници на Министерството […]

Таравари: Политиката ја потпалува депонијата Русино - МИА
Општини

Таравари: Политиката ја потпалува депонијата Русино

Гостивар, 9 јули 2020 () – Последниот пожар кој се појави вчера на депонијата Русино е подметнат, а мотивите се политички, тврди градоначалникот на општина Гостивар, Арбен Таравари. Тој од државата побара итно преземање на […]

Пендаровски во посета на Армискиот полигон „Криволак“ - МИА
Политика

Пендаровски во посета на Армискиот полигон „Криволак“

Скопје, 9 јули 2020 () – Претседателот и врховен командант на вооружените сили Стево Пендаровски денеска ги посети припадниците на Армијата на армискиот полигон „Криволак“ и изврши обиколка на инженерската единица која изведува работи во […]

Ловечката федерација на Македонија упати отворено писмо до политичките партии - МИА
Македонија

Ловечката федерација на Македонија упати отворено писмо до политичките партии

Скопје, 9 јули 2020 () – Ловечката федерација на Македонија денеска упати отворено писмо до сите политички партии кои се борат за влез во Законодавниот дом со цел, како што велат, да укажеме на проблемите […]

Филиповска: Зрачењето од 5Г не е опасно, со новите технологии поефикасно се искористува мрежата - МИА
Политика

Филиповска: Зрачењето од 5Г не е опасно, со новите технологии поефикасно се искористува мрежата

Скопје, 9 јули 2020 () – На незнаење и страв од непознатото во 90 проценти се темелат негативните коментари за 5Г мрежата, а најдобар одговор на тоа е борбата со лажните вести, оценија учесниците на […]

Девојката на Буфон: Можам да се пензионирам пред Џанлуиџи да ја заврши кариерата - МИА
Спорт

Агентот на Буфон: Џанлуиџи мора да стане тренер, тој може да го предводи Јуве

Торино, 9 јули 2020 () – Силвано Мартина, агент на голманот на Јувентус, Џанлуиџи Буфон, се произнесе за иднината на неговиот клиент. – Според мое мислење, тој треба да стане тренер. Го разбира фудбалот. Џанлуиџи […]

Во Белград нема да биде воведен полициски час, но ќе бидат забранети собири - МИА
Балкан

Во Белград нема да биде воведен полициски час, но ќе бидат забранети собири

Белград, 9 јули 2020 () – Српската премиерка Ана Брнабиќ, по денешната седница на кризниот штаб, соопшти дека разговарале за враќање на некои од рестриктивните мерки кои беа во сила во април и мај, но […]

Шахпаска: НАТО е реализирана стратешка цел, следната е ЕУ, со признат и загарантиран македонски идентитет и македонски јазик - МИА
Парламентарни избори 2020

Шахпаска: НАТО е реализирана стратешка цел, следната е ЕУ, со признат и загарантиран македонски идентитет и македонски јазик

Скопје, 9 јули 2020 () – За само три години СДСМ ги оствари стратешките цели на државата. Станавме 30 земја членка на НАТО, најсилниот и најважен воено-безбедносен сојуз во светот, еднакви и рамноправни, рамо до […]