Земјотрес со јачина од 5 степени според Рихтеровата скала го погоди округот Веили во Кина

Земјотрес-во-Грција-се-тресеше-кај-Крф.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKЗемјотрес со јачина од 5 степени според Рихтеровата скала денеска го погоди округот Веили во кинеската автономна ујгурска провинција Ксинџијанг, соопшти Кинескиот центар за земјотреси (CENC).

Земјотресот се случил на длабочина од 20 километри, јавува агенцијата Ксинхуа.

Локалните власти соопштија дека засега нема извештаи за повредени.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK