Зеленски ги посети војниците на јужната линија на украинскиот фронт

Зеленски-Европа-ни-испрати-јасен-сигнал-ја-чекаме-Америка.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKУкраинскиот претседател Володимир Зеленски денеска ги посети украинските војници на југоисточниот фронт и им додели медали.

И Зеленски преку социјалните мрежи информира дека ги посетил војниците во селото Роботина, на јужната линија на фронтот „Запорожје.

„Разговарав со бранителите, им се заблагодарив и им врачив државно одликување. Чест е да се биде овде денеска“, објави Зеленски.

Селото Роботина беше ослободено од украинските сили во текот на летото.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK