Владимир Путин на изборите избра да гласа преку интернет

ff.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKРускиот претседател Владимир Путин денеска гласаше на претседателските избори, објавија локалните медиуми.

Тој избра да гласа преку интернет, пренесува РИА Новости.

Претходно на изборите гласаа рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров, министерот за одбрана Сергеј Шојгу и рускиот патријарх Кирил.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK