–>

(Видео) Радост и прегратки кај спасувачите во Мароко: маж извлечен жив од урнатините

Видео-Радост-и-прегратки-кај-спасувачите-во-Мароко-маж-извлечен.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Радост кај спасувачите во Мароко откако маж беше извлечен од урнатините.

Видеото го објави „Би-би-си“.

Досега загинаа најмалку 2.000 лица, а следните часа се клучни за спас на што повеќе луѓе кои останаа заглавени по разорниот земјотрес што ја погоди земјата во петокот вечерта.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK