–>

(Видео) Маж во Мароко за влакно избегна да биде затрупан од зграда што се урива

Видео-Маж-во-Мароко-за-влакно-избегна-да-биде-затрупан.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Нови видеа од земјотресот во Мароко, снимени од надзорни камери се појавија на социјалните мрежи.

На една од нив се гледа маж кој за влакно успеал да се спаси.

Британскиот „Скај њуз“ објави уште едно ново видео на кое се гледа како луѓето нормално одат по улиците во близина на синагогата Слат ал Азам кога се случи земјотресот со јачина од 6,8 степени.

Кога ѕидот почнал да се урива и да се крева прашина, луѓето почнале да паничат и да бараат засолниште.

Бројот на загинати во земјотресот надмина 2.000 лица.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK