Украинците објавија видео од нападот: „Уништивме брод на руската Црноморска флота на Крим“

7d29815e-8ff7-4018-a204-58fda17b671b.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKСпецијалните сили на украинската воена разузнавачка агенција уништија уште еден брод на руската Црноморска флота, соопштија денеска украински извори.

Во соопштението за печатот на украинското воено разузнавање, се наведува дека утринава специјална единица извршила успешен напад на руски брод во близина на брегот на Крим.

Тој бил во водите на езерото на Крим и бил целосно уништен, се наведува во соопштението. Украинците објавија и видео.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK