–>

Силен земјотрес го погоди Иран

Силен-земјотрес-го-погоди-Иран.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKЗемјотрес со јачина од 5,5 степени според Рихтеровата скала го погоди јужен Иран, соопшти германскиот истражувачки центар за геонауки (ГФЗ).

Земјотресот бил на длабочина од 10 километри, се наведува во соопштението на ГФЗ, пренесува Ројтерс.

Засега нема извештаи за материјална штета или потенцијални жртви.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK